חופה דתית – עד כמה היא שונה מחופה רגילה?

חופה דתית לאומיתבשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינויים ניכרים בכל מה שקשור לטקסי חתונה, בפרט בטקסים של חתונות של חילוניים. יש נטייה לבצע טקסים פחות דתיים מהמקובל, לשלב בהם לא מעט אלמנטים מודרניים, אלמנטים אשר קשורים ליום יום או למאפיינים אישיים של בני הזוג.

לעומת זאת, חופה דתית נשארת כפי שהיא, כפי שהמסורת הכתיבה אותה במשך שנים רבות ואנחנו כמעט ולא נראה שינויים. חופה דתית נבנית כפי שנהוג היה לבנות במשך מאות שנים חופה בחתונות יהודיות, עם מוטות, תלית, חברים שמחזיקים אותה, וכמובן שהטקס עצמו בנוי בצורה מסורתית קלאסית, עם מלוא הברכות והקידושים.

המשמעות עבור זוג שעורך חופה דתית היא ברורה. לקשר את התא המשפחתי שהם מקימים עם ההיסטוריה היהודית, עם העבר היהודי, וכמובן עם העבר המשפחתי שלהם אשר לא פעם מוזכר במהלך הטקס. הרב אשר עורך את הטקס ומקדש על החופה, יודע עד כמה האירוע הוא חשוב ומשמעותי, חד פעמי, ודואג להכניס דברים ייחודים משלו אל תוך האירוע.

חופה דתית היא דבר מיוחד גם אם למתבוננים מהצד, בוודאי למי שאיננו מגיע מתוך המגזר הדתי, זה נתפס כמו דבר שחוזר על עצמו בכל חתונה. הרי אם בטקסים של חתונות חילוניות אנחנו נראה שינוי מטקס לטקס, במובן הזה שכל זוג מכניס אלמנטים משלו ועל כן אפשר למצוא באירוע דברים שונים ומיוחדים, הרי שהטקס בחופה דתית בנוי על פי דברים קבועים, דברים שנהוגים במסורת היהודית וכתובים בכללי הטקס. זה לא דבר רע, אך ללא ספק יהיה מי שיטען וברמה מסוימת של צדק, שאין בכך חידוש.

כיצד עושים חופה דתית ברמה גבוהה

יש דברים שכן ניתן לשנות במקרה של חופה דתית על מנת להפוך אותה לייחודית ומרשימה יותר.

למשל, אפשר לערוך אותה במקום לא סטנדרטי. כלומר, לא חייבים לערוך את האירוע באולם או גן אירועים רגיל, אפשר לבחור מקומות מיוחדים בשביל לערוך אותה. בצורה כזו אנחנו יכולים להרוויח את הנוף מסביב, את המראות הייחודים מסביב.

אנחנו יכולים לשלב אלמנטים מסוימים כתוספת לטקס, בין אם זה ברכות מסוימות או אמירות שונות, אשר הופכות את הרגע להרבה יותר מיוחד ומרשים, גם אם לא מדובר בהכרח במשהו אישי לגמרי.

ניתן כמובן לשלב בחופה עיצובים מסוימים שיהפכו אותה להרבה יותר מרשימה ומיוחדת, ניתן לשלב אלמנטים מסביב או מחוץ לחופה שיהפכו אותה למיוחדת, אפשר לשחק עם התאורה או לשלב בדרך לחופה אלמנטים מסוימים שיהפכו את ההליכה אליה מיוחדת ומרשימה.

לסיכום,בין אם מדובר בחתונה חילונית, דתית או אפילו חתונה דתית לאומית, חופה דתית יכולה להיות מאוד מיוחדת ומרשימה, גם מי שעורך טקס דתי לגמרי עם חופה דתית יכול ליהנות מטקס מרשים וייחודי. החוכמה היא לדעת לבחור את המקום הנכון ואת האנשים הנכונים לשם כך.