איך בוחרים טבעת נישואין? המדריך למתחתן

חופההתקופה שבה מתארגנים לקראת החתונה היא תקופה מלאת רגשות וכמובן שהיא עצמה מרגשת מאד. צריך לבחור את ספקי השירות שיגיעו למקום או ייתנו שירותים מקדימים, צריך לבחור בגדים ונעליים וכמובן לעצב את ההזמנה הנכונה והמתאימה ולשלוח לכל החברים שאמורים להגיע לשמח את החתן והכלה. כאשר מדובר בחתונה של זוג דתי יש גם סמלים שונים שלוקחים חלק בתקופת ההכנות לחתונה וכל פעולה או שירות מקבלים גם משמעות דתית או הלכתית. בסופו של דבר תתקבל חתונה לא פחות ממושלמת העומדת בקריטריונים של ההלכה היהודית.

יש הרבה מה לדעת על ארגון של אירוע דתי. ראשית – יש  כמה דרגות של שמירה על ההלכה וצריך לדעת מראש איך מתכוונים להיערך באולם עצמו – האם יישבו הנשים והגברים יחדיו? אילו מנות כדאי להזמין ומה סוג הכשרות הנדרשת מהאולם או משירות הקייטרינג. לאחר שהפרטים האלה נקבעו אפשר לעבור הלאה ולהתחיל בעיסוק חביב והמרגש מכולם – בחירת טבעת הנישואין. גם כאן נכנסים כמה וכמה שיקולים של חתונה דתית, שכן על פי ההלכה היהודית יש כמה וכמה תנאים ודרישות הקשורים בטבעת.

איך בוחרים טבעת נישואין?

ההלכה היהודית קובעת כמה וכמה דרישות הקשורות לטבעת הנישואין שתיבחר עבור טקס החופה –

  • אסור שתהיה משולבת בטבעת אבן חן או שישובץ בה יהלום.
  • אין לחרוט כיתוב על הטבעת – לא בצידה הפנימי ולא בזה החיצוני.
  • הטבעת צריכה להיות חלקה למראה וניתן לשלב בין חומרי גלם שונים.

כאשר הנחיות אלה עומדות מול העיניים קל יותר להבין מה אפשר לעשות, איך אפשר לעצב ואיזו טבעת אפשר או אי אפשר לבחור. מסיבה זו אנשים רבים בוחרים בטבעת אירוסין שיש בה יהלום או חריטה אישית, שכן טבעת הנישואין לא יכולה להיות כזאת, בעיקר אם מדובר על ארגון חתונה דתית. כאשר משלבים בין העיצובים של טבעת האירוסין וטבעת הנישואין אפשר ליצור צמד מושלם של טבעות שהן תכשיטים יפים, חדשניים וכאלה שהשקיעו לא מעט מחשבה בעיצוב שלהם.

על מה לחשוב כשצריך לבחור טבעת נישואין:

מכיוון שאת טבעת הנישואין אפשר לבחור ביחד ולא מדובר בהפתעה עבור מי מבני הזוג – הרי שאפשר להתחשב ברצונות או מחשבות שהיו לא או לה. אפשרות נוספת שהפכה לנפוצה מאד בשנים האחרונות היא עיצוב אישי של טבעות נישואין בליווי צמוד של מעצבת תכשיטים מקצועית ומנוסה. היא תוכל לסייע לבני הזוג לעצב ממש מהתחלה את הטבעת שתהיה המושלם עבורם. מעבר לכך, הנה כמה פרמטרים שיכולים להיות רעיונות טובים כשמתחילים את שלב העיצוב והבחירה של הטבעת:

  • חומר גלם – בדרך כלל טבעות הנישואין עשויות מזהב בצבעים שונים. כאשר משכילים לשלב ביניהם אפשר לקבל טבעת צבעונית, מיוחדת ומרשימה.
  • מה אוהבים? לכל אדם יש את הסגנון שלו או את ההעדפות שלו בתכשיטים כמו בכל נושא אחר. הטבעת צריכה להתאים לאישיות וגם לדרך הנוחה ביותר שירגיש מי שיענוד אותה.
  • תקציב – כיום בזכות האפשרויות של עיצוב אישי אפשר לבחור טבעות שמתאימות לכל גובה תקציב.
  • התרשמות מקטלוג או דוגמאות – גם אם מחליטים לעצב את הטבעות באופן אישי אפשר וכדאי לקבל השראה ורעיונות מטבעות שיש בחנויות או בקטלוגים שונים. כך אפשר לדעת מה לבקש מהמעצבת ויהיה קל יותר לכוון אותה אל הטבעת הנכונה.

חשוב להתרשם גם מהקולקציה של המעצבת עצמה, בין אם מדובר בתכשיטים שהיא עיצבה עבור הקהל הרחב או כאלה שעיצבה בהתאמה אישית. כך אפשר להתרשם מרמת הידע והעבודה שלה וכמובן להחליט אם הסגנון מתאים לחתונה המדוברת.