אולם חתונות

יש הצעה? יש טבעת? מזל טוב! כל מה שנותר הוא לבחור אולם חתונות נכון שיהפוך את היום שלכם ללא פחות ממושלם.

בקיץ הזה תלבשי לבן

אין אחת שלא חולמת על חתונה קיצית עם חופה בגינה או ליד מזרקה לאור השקיעה. אין אחת שלא חולמת על אולם חתונות שיישב לה אושר ביום המיוחד, לה ולבחיר ליבה ביום בו הם נשבעים באהבתם לעייני כולם.

אומנם כשאומרים "עונת החתונות החלה", מתכוונים דווקא לעונת הקיץ, אך חשוב לזכור שאולמות החתונה עורכים חתונות לאורך כל השנה.

טיפ: אם תבחרו להתחתן בכל זמן אחר לאורך השנה ולא בעונת החתונות (הנחשבת גם לתקופה הכי יקרה להתחתן בה), תוכלו לחסוך כמה אלפי שקלים.

כאשר מדובר בבחירת אולם חתונות, מדובר בבחירה גורלית. הכל צריך להיות מושלם ביום החתונה, מעוצמת המזגן ועד למידת העשייה של הסטייק שיוגש לאורחים, ואם יש אורחים צמחוניים, טבעוניים או רגישים לגלוטן חייבת להיות מנה חלופית ולא פחות טובה מזו שתוגש לרוב האורחים.

בחירת אולם חתונות מושלם תלויה במספר קריטריונים: כמות האורחים, תקציב, מטבח, כשרות, תאריך פנוי ובסופו של דבר, האם אתם מרגישים שהאולם עומד בכל הציפיות שלכם עבור יומכם המיוחד.

לפני שמתחילים לחפש אולם חתונות חשוב מאוד שתכינו רשימת אורחים שלפיה תוכלו לדעת פחות או יותר איזה גודל אולם אתם צריכים. גם בחירת יום לחתונה היא בחירה מאוד חשובה. היום המבוקש ביותר לחתונה הוא יום חמישי, במיוחד בקיץ, ומחיר המנה באותו היום היא בהתאם. כך שאם כבר בחרתם אולם חתונות ואתם מעוניינים לתחתן ביום חמישי, תדאגו לשריין את היום הזה כחודשיים (ואפילו יותר) מראש.

טיפים לבחירת אולם חתונות

 1. עשו סקר שוק בין אולמות האירועים.
 2. אל תתחילו לחפש אולם לפני שהכנתם רשימת מוזמנים סופית הכוללת גם את ההורים וגם את החברים של ההורים שלא בהכרח ידעתם שהם מוזמנים.
 3. שמרו על ראש פתוח. תהיו גמישים ופתוחים לגבי היום והעונה בה אתם רוצים להתחתן, זה ישמור על העצבים שלכם ויחסוך כאב ראש מיותר.
 4. התחייבות מינימלית לכמות אנשים. אם שכחתם מישהו כשהכנתם את רשימת המוזמנים, לא נורא, תמיד תוכלו לעלות את מספר האורחים באולם, אבל להוריד זו כבר בעיה.
 5. אל תחתמו על חוזה לפני שראיתם אירוע שמתרחש בפועל באותו אולם שאתם מעוניינים בו.
 6. תכינו לעצמכם רשימת שאלות עבור הבעלים של האולם. חשוב שתדעו הכל לפני קבלת החלטה סופית וחתימה על החוזה:
  א. האם לאולם יש את כל הרישיונות הנדרשים?
  ב. מה כולל מחיר המנה?
  ג. האם העיצוב כלול במחיר?
  ד. שעת תחילת וסיום האירוע.
  וכן הלאה.
 7. יש להקפיד לרשום בהסכם את כל פרטי ההזמנה עד הפרט האחרון.
 8. החוק קובע שהמחיר חייב להיות בשקלים ולכלול במע"מ. וודאו שכך מופיע הסכום בחוזה.
 9. בדקו את מספר המלצרים ואת היחס בין המלצרים לשולחנות.
 10. 10.  הכי חשוב – תסמכו על עצמכם. בסופו של יום הכי חשוב שאתם תאהבו את המקום בו אתם עומדים להתחתן ושהמקום יענה על כל הציפיות שלכם ויישב לכם אושר ביום הגדול.