הרי את מקודשת לי: חתונות חרדיות

חופה

כל חתונה היא אירוע מרגש ומשמח. לחתן ולכלה המאושרים, לבני המשפחה, ולאורחים. טקסי חתונות בארץ נערכים היום במגוון שיטות וצורות, וגם במגזר החרדי ניתן לראות טקסים מפתיעים של חתונות חרדיות.

במגזר הדתי, החתונה נושאת צביון מיוחד אשר מבוסס על הפרדה בין נשים לגברים כבר מתחילת האירוע, במקביל להקפדה מחמירה על כשרות הקייטרינג. בתרבות החרדית, ובהתאם למסורת, ההקפדה על המנהגים והכללים היא בבחינת חוק בל יעבור.

ועדיין. זהו ערב מרגש ומשמח, כשבוחרים את האולם הנכון

חתונות חרדיות שנערכות באולמי ויטראז' מספקים לזוג המאושר, לבני משפחתם ולאורחיהם חוויה ייחודית המיישרת קו דרישות הדת מצד אחד, אך גם יוצאת מהקופסא מצד שני.

מאמר זה מגיש את הדגשים המאפיינים חתונות בעלות צביון דתי, אשר יסייעו לכם לארגן חתונה חרדית בשיטה יעילה וקלה.

לא נפסיק לשיר: המוסיקה בחתונות חרדיות

נושא המוסיקה הוא חלק מהותי בחוויה הייחודית המאפיינת חתונות חרדיות. לכן חשוב להקפיד על בחירת הדי.ג'יי הנכון, או להקת הכליזמרים שיידעו כיצד לשמח ולרגש את האורחים ואת החתן והכלה. גם אם בוחרים בדי.ג'יי., הוא צריך להיות חלק מהקהילה הדתית על מנת שהמוסיקה המתנגנת באירוע תהיה שייכת לעולמם של המשתתפים.

המוסיקה הדתית היא מוסיקה נפלאה ומרטיטת נפש ולא כל תקליטן בקיא ברזי השירים והפלייליסטים הנכונים אותם יש לבחור. בנוסף, די.ג'יי. מהמגזר החילוני, שאינו בקיא ברזי השמחה המאפיינים חתונות דתיות, עשוי לבחור פלייליסטים שגויים אשר עלולים להרוס את האירוע. התייעצו עם אנשי הצוות של אולמי ויטראז' לגבי להקות כליזמרים, זמרים או תקליטנים הולמים.

קייטרינג כשר בחתונות חרדיות

קייטרינג כשר הוא חוק בל יעבור בחתונות חרדיות. בני הזוג, בני משפחתם ומרבית אורחיהם, הם אנשים שומרי מצוות שמקפידים על כשרות למהדרין. כלומר, מעבר להפרדה הרגילה של חלב ובשר, והימנעות מהגשת קייטרינג שכולל מאכלים שאינם כשרים, הכשרות בחתונות חרדיות צריכה לשאת חותמת של הכשר מוכר אותו בחרו בני הזוג.

לאולמי ויטראז' יש תעודת כשרות המעידה שהמקום סגור בשבתות, ושהקייטרינג המוגש באירועים המתקיימים במקום נושא חותמת כשרות למהדרין, המאפיינת את העבודה במטבח כמו גם את הכנת המנות המוגשות באירוע.

ההיי לייט של הערב: מעגלי הריקודים

בחתונות חילוניות, איפה שהוא בין המנה הראשונה לקינוח, רחבת הריקודים הופכת להיות מסמר הערב. אלא שבחתונות חרדיות האווירה רחוקה מלהזכיר מועדון לילה עם מוסיקה רועמת ואורות מהבהבים. באירועים דתיים, המוסיקה תואמת את האווירה הייחודית של הערב ומעגלי הריקודים, לגברים ולנשים, פשוט "קורעים" את שתי רחבות הריקודים.

חתונות חרדיות מאופיינות במיוחד במוסיקה חסידית עליזה, ומשני צדי המתרס, האורחים מניפים על כיסא את החתן והכלה, שאוחזים ידיים באמצעות מטפחת צחורה ולא מפסיקים לרקוד, לצחוק, להשתולל ולשמוח.

המוטו המנחה חתונה חרדית הוא המצווה לשמח את החתן והכלה, ומטרה זו מושגת בכל הכוח. גם באולמי ויטראז' מצפה לכם אירוע שמח במיוחד, וצוות ההנהלה והעובדים מאחלים לכם מכל הלב: שיהיה במזל טוב!