איך בוחרים קייטרינג לאירוע עסקי?

להפקת אירוע עסקי מושקע, מוצלח ויוקרתי יש לבחור מקום מתאים, בהתאם למטרת האירוע ומאפייניו ובהתאמה למספר המוזמנים. מומלץ לבחור מקום שקל לכל המוזמנים להגיע אליו, יש לוודא כי המקום מציע חניה בשפע, אולם רחב ידיים עם תפאורה מרשימה וציוד טכני מתקדם, טרקלין יוקרתי לקבלת פנים מכובדת ותפריט מרשים עם מנות שף באיכות גבוהה. נושא האוכל קריטי להצלחת האירוע העסקי לכן אין להקל ראש בבחירת הקייטרינג והאולם.

מתחם אירועים מושלם לאירוע עסקי

כאשר מתכננים אירוע עסקי ניתן לפנות לחברת הפקות מקצועית ומנוסה כדי ליהנות מאירוע מושלם, החברה מייעצת ללקוח ומסייעת לו לקבל החלטות חשובות כמו בחירת מתחם אירועים יוקרתי במיקום נוח ונגיש, תפריט מותאם אישית, ספקי שירות כמו צלם, תקליטן, אטרקציות והפעלות מקוריות, השכרת ציוד בהתאם לצורך ועוד. עם זאת, ניתן להפיק את האירוע לבד בעזרת צוות עובדים יצירתי, אחראי ומוכשר, הצוות נדרש לבחור מקום ובעזרת השף המקצועי של חברת הקייטרינג בוחרים תפריט מקורי ועשיר עם שלל מנות נפלאות לפי הטעם האישי וסוג האירוע.

מומלץ לגבש קונספט מרכזי המתאים למטרת האירוע, יש מבחר אפשרויות כמו הפקת אירוע עסקי בסגנון שנות ה-60, המערב הפרוע, לאס וגאס וכדומה. סביב הקונספט הנבחר קל יותר לקבל החלטות חשובות כמו תפריט קייטרינג לאירוע עסקי מוצלח, תפאורה, אטרקציות וכדומה.

שני שלבים עיקריים באירוע עסקי

בכל אירוע עסקי ישנם שני שלבים עיקריים, שלב קבלת הפנים ושלב האירוע עצמו. קבלת הפנים הכרחית כדי לאפשר למשתתפים להגיע בנוחות ולנהל שיחות באווירה חופשית כשברקע מתנגנת מוסיקה נעימה והמוזמנים זוכים גם לכיבוד קל ולשתייה קרה, חמה וחריפה. לאחר שכל המוזמנים הגיעו למקום עוברים לאולם היוקרתי והאירוע עצמו מתחיל.

לפני הגשת המנה העיקרית נהוג לשאת מספר נאומים על ידי בעלי החברה ובכירים בארגון, אפשר לקיים גם טקס קצר כמו הענקת תעודת עובד מצטיין, ניתן להציג מצגת על העסק או שירות מסוים, ואפשר להפתיע את המוזמנים עם הופעה מהנה לפני האוכל. עם זאת, את שלב הנאומים אפשר לדחות לאחר הארוחה כיוון שאז המוזמנים שבעים ונינוחים.

חוויה קולינרית באירוע עסקי

הצלחת האירוע העסקי תלויה בגורמים רבים כמו בחירה נכונה של אולם אירועים וכמובן תפריט עשיר ומגוון. כאשר בוחרים קייטרינג לאירוע עסקי חשוב לשים לב לנושאים כמו כשרות, התאמת המנות לסוג האירוע ומטרותיו, צורת הגשת המנות (בופה או מלצרים), עיצוב המנות וכמובן טריות המזון. את התפריט חשוב להרכיב בעזרת השף המנוסה של חברת הקייטרינג או בעזרת הצוות המקצועי של אולם האירועים, יש הבדל בין תפריט לאירוע עסקי המתקיים בשעות הצהריים לבין בחירת המנות לאירוע בשעות הערב, כאשר ישנה חשיבות גם לעונה בשנה.

כדי להפיק אירוע מושלם חשוב לספק חוויה קולינרית ייחודית ומלהיבה לכל המוזמנים, כאשר האווירה במקום, התפאורה והאטרקציות השונות, כל אלו ועוד משפיעים על הצלחת האירוע העסקי ועל השגת המטרות המוגדרות מראש.