ההכנות שלפני – מה צריך להכין לקראת היום הגדול

סידור שולחןהיום הגדול יגיע אמנם בעוד מספר חודשים, אבל כשמתכננים חתונה מומלץ שלא להמתין לרגע האחרון ולהתחיל בהכנות כמה שיותר מוקדם. החלטתם להתחתן? ברכותינו. עתה, עליכם לצאת למסע קצר, רגע לפני שמתחיל המסע המשותף שלכם יחדיו, מסע שמתמקד בתכנון החתונה. מה צריך להכין לקראת היום הגדול? הנה כמה עצות טובות שתעזורנה לכם להתמודד בהצלחה עם המשימה החשובה:

 1. זה הזמן להיעזר באנשים קרובים, בני משפחה או חברים

  תכנון החתונה, בין אם זה חיפוש אולמות חתונה, שמלת כלה, חליפה או אפילו צלם, יצריך מכם לא מעט אנרגיות וגם סבלנות רבה. מומלץ לכם, אם אפשרי, לפנות לאנשים שאתם קרובים אליהם ולבקש מהם סיוע בתכנון. זה הזמן להיעזר בבני משפחה או בחברים שאתם סומכים עליהם כדי לעבור את זה בשלום. אתם יכולים להכין רשימה מסודרת של משימות ולחלק אותן בין כל האנשים שיעזרו לכם.

 2. רשימת מוזמנים

  כדאי מאד להכין, וכבר בשלבים הראשונים של ההכנות, רשימה מסודרת של כל המוזמנים לחתונה. רשימה כזו תאפשר לכם לקבל מושג כללי באשר לגודל האירוע וכך תדעו אילו אולמות חתונה לחפש, מה מתאים לכם יותר ומה פחות. אם אתם מתכננים להזמין מספר רב מאד של אורחים, חפשו אולמות חתונה גדולים ומרווחים. חשוב שהאורחים שלכם יגישו נוח ונעים.

 3. מהו סגנון האירוע שבו אתם מעוניינים

  תחום האירועים עבר לא מעט תהפוכות לאורך השנים וכיום חתונה היא הפקה גדולה ומושקעת מאד לרוב. כדאי לכם, ולו כדי להתמקד במשימה ולהימנע מבזבוז זמן מיותר על נושאים שפחות רלוונטיים לכם, להגדיר תחילה את סגנון ואופי האירוע שבו אתם מעוניינים: חתונה מפוארת ומושקעת מאד או אולי חתונה צנועה? חתונה חרדית כהלכתה או חתונה חילונית לחלוטין? הגדרת הסגנון ואופי החתונה יעזרו לכם למצוא בדיוק מה שאתם מחפשים וליהנות מאירוע נהדר, שייזכר למשך שנים.

 4. התקציב שלכם

  נכון, ההוצאות על החתונה צפויות להיות גבוהות, יחד עם זאת, אם נערכים נכון ומתכננים את החתונה כראוי, אפשר למצוא לא מעט דרכים לצמצם בהן. למשל, ישנן תקופות בשנה הנחשבות לשיא העונה. בתקופות אלו סכומי הכסף שתדרשו בהם על השירותים שתקבלו מספקי השירות השונים, ייתכן ויהיו גבוהים יותר בהשוואה לתקופות פחות עמוסות, הנחשבות מחוץ לעונה (כמו החורף). אם התקציב שלכם לא גבוה וחשוב לכם לצמצם בהוצאות כמה שניתן, בחנו את כל האפשרויות שתעזורנה לכם בכך, גם אם המשמעות היא דחיית האירוע למועד אחר.

אל תחכו לרגע האחרון

התחילו במשימת תכנון וארגון החתונה שלכם כמה שיותר מוקדם. כך תגיעו ליום הגדול כשאתם רגועים ונינוחים (עד כמה שניתן) ופחות לחוצים. השתדלו לחלק את המשימות לאורך כל התקופה במקום לטפל בהן במרוכז בחודש אחד.